15 DIY Bahar Çelenkleri

Kartondan Noel aksesuarı

Karton ve kağıttan ürünler yapmak, bir insandaki tüm yaratıcı damarı göstermenin harika bir yoludur. Her halükarda, bileşenleri evinizde bulacaksınız, tuvalet kağıdı, ayakkabı kutuları, giysiler ve diğer eşyalardan temel oluşturabilir. Ancak böyle bir çelenginin dezavantajı, ürünü özel bir evin ön kapısına asmanız durumunda ortaya çıkan mekanik hasar olabilir.

Yeni Yıl için orijinal ve güzel bir kağıt çelenk katlanmış kağıttan yapılabilir.

Gerekli bileşenler

Üretim malzemeleri:

 • Karton;
 • İki renkli kağıt;
 • Kurdeleler;
 • Tutkal tabancası;
 • Payetler;
 • Dekoratif kar;
 • Ek detaylar.

Bitmiş ürünü Noel ağacı dalları, toplar ve kırmızı kurdele fiyonklarıyla süsleyin.

İmalat

 1. Zanaatın temeli renkli kartondan yapılmıştır. Seçilen nesneler üstüne yapıştırılır: yıldızlar, kar taneleri, daireler, Noel ağaçları, dallar ve diğer unsurlar.
 2. Elemanları şerit yaylarla süsleyebilirsiniz. Ayrıca, her bir öğenin dış çizgisi tutkalla kaplanır ve öğenin rengine uyması için parıltılarla serpilir. Son dokunuş, bir çelenk üzerine serpilmiş yapay kar olabilir. Çift taraflı bant veya düğmelerle (mümkünse) kapıya tutunur.

Yeşil, kahverengi, kırmızı, altın renkli kalın kraft kağıdı veya kartonu seçin.

Keçe kapıda yılbaşı işi

Yetenekli zanaatkârlar için sadece değil, bir keçe dekor unsurunu dikmek, bir evi orijinal bir şaheser ile dekore etmek ve iğne işinde becerilerinizi göstermek için iyi bir fırsattır.

Keçeden yapılmış bir çelenk, sadece tatillerde değil, tüm yıl boyunca eviniz için özgün bir dekorasyon olacaktır.

Kullanışlı:

 • İş Parçacığı;
 • Bez;
 • İğne;
 • Köknar;
 • Sintepon;
 • Saten kurdeleler;
 • Kalem veya mum boya.

Temeli için güvenilir bir malzeme seçmelisiniz.

Noel yaratımı yapmak

 1. Tabanın köpükten yapılacağı ortaya çıkacak ve önceden bağlanmış kabarık ipliklerle kaplanmış olacaktır.
 2. Kumaştan her türlü figür kesilir, dolgu polyesterle doldurulur, dikilir. Sonra çerçeveye dikilir veya yapıştırılır.
 3. Son rötuş, farklı boyutlarda saten kurdele fiyonkları olacaktır.
 4. Zanaat dekoratif karla serpilebilir ve kapıya kanca, yapıştırıcı veya çivi ile tutturulabilir.

Alışılmadık bir şenlikli keçe çelenk çeşidi.

Noel – kardan adam

Kardan adam şeklindeki dekorasyon, tatilin arifesinde girişi özgün bir şekilde süsleyecektir. Oluşturmak için mağazadan satın alınması gerekmeyen bileşenlere ihtiyacınız olacak, bunlar parkta bulunabilirler.

Evinizi Yılbaşı tatillerinde bir Noel çelengi ile dekore edebilirsiniz.

Gerekli malzemeler

İşe başlamak için ihtiyacınız olacak:

 • Yapraksız dallar;
 • Küçük ladin pençeleri;
 • Koniler;
 • Tutkal tabancası;
 • Kalın iplikler;
 • Siyah karton;
 • Beyaz, kırmızı boncuklar;
 • Fatin;
 • Dekorasyon: kurutulmuş üvez fırçaları, çelenk;
 • Beyaz boya.

Dekoratif ve hurda malzemelerden yapabilirsiniz.

Noel çelengi yapmak

 1. İlk önce dallardan iki daireyi bükmeniz gerekir, bundan sonra onları beyaza boyayın. Her iki daire de yoğun bir iplik kullanılarak birbirine sarılır. Üstüne çam dalları, kozalaklar ve üvez yapıştırılır, bu da dekorasyona daha şenlikli bir hava verir.
 2. Sonra mesele tül ve boncuklardan zarif fiyonklar ve çiçeklerin yaratılmasına gelir. Kumaş, sarılı ve tutkalla bir arada tutulan özdeş şeritler halinde kesilir.
 3. Bir kovaya benzer bir şekil siyah kartondan kesilir – bir kardan adamın başlığı. Bitmiş kova yapıştırılmış, ladin, üvez veya kumaşla süslenmiştir.
 4. Böyle harika bir dekorun en önemli özelliği beyaz bir çelenk olacaktır. Her dairenin etrafına sarılır. Prizden açma fırsatı olmayacağından bununla önceden ilgilenmeniz ve pille çalışan bir ürün satın almanız gerekir.

Sevimli kardan adam ve renkli kurdeleler ile çelenk fikir.

Dallardan, dallardan ve diğer malzemelerden kendi ellerinizle bir çelenk için bir taban ve çerçeve nasıl yapılır

Kendi elinizle bir çelenk için temel oluşturmadan önce, hangi malzemelerin yürüme mesafesinde olduğuna ve pahalı kategorisine ait olmadığına karar vermelisiniz. Çelenk temeli olarak çok çeşitli malzemeler kullanılabilir.

Dallardan, dallardan ve diğer malzemelerden kendi ellerinizle bir çelenk için bir taban ve çerçeve nasıl yapılır

DIY Noel çelenk

Kendi elinizle dal çelengi yapmadan önce, en uygun malzemelerin söğüt, huş ağacı, meşe vb. Olduğunu öğrenmek faydalı olacaktır.

Dallardan, dallardan ve diğer fotoğraf malzemelerinden kendi ellerinizle bir çelenk için bir taban ve çerçeve nasıl yapılır

DIY Paskalya çelengi

Genç esnek dallar (söğütlerde kabuğu soyabilirsiniz) bir halka şeklinde bükülür ve tel, misina veya ip ile sabitlenir. Baz birkaç gün kurumaya bırakılmalıdır. Kuruduktan sonra dallar halka şeklini koruyacaktır. Kendi ellerinizle bir dal çelengi yapmadan önce, farklı daire çapları seçebilir ve farklı çaplarda boşluklar oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, kendi elinizle bir çelenk için nasıl çerçeve yapmanın başka yolları da göz önünde bulundurulur: önerilen yöntemler arasında kesinlikle uygun bir tane olacaktır.

Saman tabanı.

Pipetin ayrıca bir halka şeklinde sarılması ve tel veya misina ile sabitlenmesi gerekir.


Saman tabanı


Tel tabanı

Tel taban.

Böyle bir taban için, birkaç sıra halinde katlanmış kalın tel veya tel kullanılması tavsiye edilir.

Karton taban.

Herhangi bir kalın karton işe yarar. Ortasında bir delik bulunan kartondan istenen çapta bir daire kesin. Dayanıklılık için (özellikle oluklu mukavva kullanıyorsanız), 2 daire kesin ve bunları birbirine yapıştırın.


Karton taban


Köpük taban

Köpük taban.

Mağazalarda yaratıcılık için farklı çaplarda hazır satılır. Çift taraflı çelenkler için bir taban (her iki tarafta da dekore edilebilir) ve sadece üst kısmın süslendiği bir çelenk için bir taban vardır.

Bir çelenk oluşturmak için, kurutulmuş çiçekler için çiçek halka şeklinde bir piaflore tabanı veya canlı bitkiler için bir “vaha” kullanabilirsiniz.

Bu malzemelerin gözenekli yapısı, çelenk üzerindeki dekoratif unsurların korunmasına yardımcı olur.


Piaflora tabanı


Örgülü söğüt çelengi

Örgülü söğüt çelengi.

Bu (farklı çaplarda) çelenkler el sanatları dükkanlarından satın alınabilir. Bu kaideler kendi başlarına güzeldir; onları süslemek için parlak bir dekoratif unsur yeterlidir.

Gazetelerden üs.

Birkaç gazete bir rulo ile sarılır ve bir halka oluşturulur, her şey bantla sabitlenir. Böyle bir kaide “pazarlanamaz” bir görünüme sahiptir, bu nedenle üstüne örneğin bir bezle kaplı bir şeyle süslenmelidir.


Gazetelerden baz


İnşaat köpük tabanı
İnşaat köpüğü tabanı.
Bir kağıt parçası üzerine istenen çapta bir daire çizin, ardından köpüğü kutudan yavaşça sıkın ve kurumasını bekleyin. Fazla köpük keskin bir bıçakla kesilebilir. Bir balondan, aynı anda kumaş, sisal veya yosunla süslenebilen birkaç baz elde edilir.

Bir üs seçerken öneriler:

 • Hafif, havadar bir çelenk yapıyorsanız, çok ağır olmayan bir üs seçin. Bir tel taban veya bir dal tabanı seçin.
 • Sağlam, ağır bir çelenk için daha dayanıklı bir taban seçilir. Burada bir köpük taban veya inşaat köpüğünden yapılmış bir taban kullanmak daha iyidir.