12 kullanışlı gizli mutfak bölmesi

Her pişirme aletinin ve malzemesinin belirlenmiş bir alanda düzgünce gizlendiğini bilerek mutfağa girmek ne kadar keyifli! Siz de mutfağınızda birçoğunu kendiniz yapabileceğiniz bazı küçük değişikliklerle bu hayali gerçekleştirebilirsiniz. Gizli bir şarap mahzeninden gizli bir çekmeceli raf ünitesine kadar, mutfağınızın olanaklarını genişletmenize yardımcı olacak 12 gizli mutfak bölmesinden oluşan bir seçkimiz var!

Yaratıcı gizli kasalar

Tüm ev sahiplerine açık olmayabilecek en fantastik gizli mutfak kasalarından bazılarıyla başlayacağız. Örneğin, bir yer altı şarap mahzeni, çok katlı bir binada bir apartman dairesinde donatılamaz ve Droog markasının işlevsel karoları, zaten küçük bir mutfaktan birkaç santimetre alan çalabilir. En yaratıcı gizli mutfak depolama alanlarımızdan ilk üçünü tamamlayan, mutfak dolabındaki dekoratif sütunların arkasına gizlenmiş baharat çekmeceleridir.

Mutfakta gizli şarap mahzeni Mutfakta fayansların altında gizli çekmeceler Mutfakta dışarıya çekilebilen baharat rafları Mutfakta açılır panel

Ayrıca şunu okuyun: Mutfakta baharat saklamak (30 fikir)

Mutfak için ek özellikler

Her ev hanımı mutfakta fazladan tezgah olmadığını bilir. Aynı zamanda, ek bir yatay yüzey kurmak çok fazla boş alan gerektirir. Bu durumdan çıkmanın ideal yolu, işi bitirdikten sonra gizlemesi kolay olan kompakt açılır masalar olabilir.

Mutfak adasında gizli masa Mutfakta açılır masa


Ayrıca, mutfakta rahatlığı ve güvenliği artırmak için, boş zamanlarınızda dolapların veya adaların dekoratif panellerinin arkasına güvenilir bir şekilde gizlenecek gizli prizler takabilirsiniz.

Mutfak adasındaki gizli prizler Mutfakta gizli priz

Mutfak alanının maksimum kullanımı

Çekmeceleri zeminin üstüne ve lavabonun altına takmanın yanı sıra, dolaplarda yan panellerin ve üst ve alt dolaplar arasındaki boşluğun kullanılması, genellikle boş alan bulmanın zor olduğu çeşitli mutfak gereçlerini rahatça saklamanıza olanak sağlar. .

Zeminin üstündeki çekmeceler Lavabonun altında gizli çekmeceler Mutfakta yan dolaplar Mutfakta dolaplar arasında raflar

Son fotoğrafta, mutfak alanının pratik kullanımının 2 örneğini aynı anda görebilirsiniz: üst ve alt dolaplar arasındaki gizli yan bölmeler ve mutfağın köşesini olabildiğince rahat kullanmanıza izin veren döner bir raf.

Ayrıca şunu okuyun: Şık ve rahat bir mutfak için modern fikirler