100+ Küçük Oturma Odası dizaynı

Daha iyi bir küçük oturma odası için kesin bir rehber ve fikirler.

Evde alanınızı en üst düzeye çıkarmak için küçük salon fikirleri mi arıyorsunuz? Başka yere bakmayın çünkü sizi koruduk!

Oturma odası, evde herkesin görmesi için stil anlayışımızı en iyi sergileyen yerlerden biridir.

Oturma Odası dizaynı

Bu odada ve orada misafir kabul ediyoruz ve sonra bu insanlar bizi tanıyor. Sadece bu alana bakarak kendimizde ne kadar stilimiz olduğunu görürler.

Salonların abartılı veya büyük olması gerekmez. Gerçekten kim olduğumuzu ve gerçekten neyi sevdiğimizi tasvir edebildiği sürece bu yeterlidir. Bize rahatlık ve ev hissi veren bir alan olduğundan bahsetmiyorum bile.

Artık küçük salon alanlarına sahip olmanın zor olabileceğini biliyoruz. Özellikle içeride istediğimiz mobilyalara uydurma ve rahatça ayarlayabilme açısından.

Buradaki küçük oturma odası fikirlerimiz, ev sahiplerinin küçük oturma odası alanlarını düzgün bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmayı umuyor.

Küçük Salon Nasıl Daha Büyük Görünür
Çoğu zaman, oturma odanızın sahip olduğu alanın yeteneğini küçümseme eğilimindesiniz (ayrıca evinizdeki diğer odalar için). Yetersiz genişlikle sarıldığınızda olur.

Oturma Odası dizaynı

Bu nedenle, bezemeyi süslemenin bölgeyi aşırı kalabalıklaştırabileceğini düşünerek mekanınızı güzelleştirmek için hevessiz bir his verir.

Aslında, küçük bir alan oturma odasını dekore etmek, orta veya büyük oturma odaları ile yaptığınızla aynıdır. Zor ve zorlu kısım, sahip olduğu çok sayıda dekoratif şeye rağmen alanın kullanılabilirliğini nasıl koruyacağıdır.

Kendinize tekrar tekrar soruyor olabilirsiniz “Neden hala tıkalı görünüyor? Ben her şeyi yaptım. ”

Belki de küçük bir oturma odasını dekore ederken bu yaygın hataları yapıyorsunuz :

Oturma Odası dizaynı

  1. Çok karmaşık bir düzen. Alanınızın işlevselliği büyük ölçüde düzeninizi nasıl planladığınıza bağlıdır. Diğerleri sadece karmaşık bir ev düzenlemesine sahip olmakla yaşayacaktı.

Küçük alan oturma odalarında herhangi bir engel bulunmamalıdır. Evimizde en çok kullanılan alanlardan biri olduğunu bildiğimiz için serbest akışlı, çok davetkar olmalı.

  1. Karanlık / Kasvetli Ortam. Koyu veya kasvetli bir ortam, büyük boyutlu odalar için mükemmel bir dramatik etki olabilir. Ancak küçük aralıklı odalar için farklı bir etkiye sahiptir.

Karanlık, soluk bir odanın içinde oturmanın, daha da küçük görünmesini sağlayabileceğini anlamalısınız. Ancak daha canlandırıcı ve daha geniş bir yaşam alanı için kasvetli bir ortamın üstesinden gelmek o kadar da zor değil.

  1. Büyük / Hacimli Mobilya. Küçük bir alana sahip olmak çok zor olabilir. Bu yüzden mobilyalarınızın doğru boyutunu seçerken akıllıca olmalısınız.
Oturma Odası dizaynı

Hacimli mobilyaları hiç kullanamayacağınızı söylemiyoruz. Ancak odanız için dengeli bir görünüm elde etmek en iyisi olacaktır.

Küçük aralıklı odalar için ana hedef havadar bir alana sahip olmaktır. Alanın her yerinde daha büyük mobilyalar kullanmayı tercih ettiğinizde bu mümkün olmaz.

  1. Çok fazla işe yaramaz şey. Odalarımızda kullanışlı olmayan bazı şeyleri toplama ve toplama eğiliminde olduğumuz bu tutumumuz var.
Oturma Odası dizaynı

Onlar iyi bir dekor parçası olabilir ama bazen sadece alanı kalabalık olabilir. Küçük aralıklı bir alana sahip olmanın yaşamak için zaten büyük bir zorluk olduğunu belirtmeliyiz.

Hiç faydası olmayan şeyler eklemeye devam etmek çok daha zor olurdu. Alanı dolu tutmak için sadece çok yer kaplayabilir.

Çoğumuz zamanımızın çoğunu oturma odamızda geçiririz. Bu nedenle, iyi ve dengeli bir düzene sahip olması gerekir.

Bu sadece size daha önce bahsettiğimiz hataları yapmaktan kurtulduğunuzda olur. Buna karşılık, küçük oturma odası mobilyalarınızı ve dekorlarınızı başarıyla uyumlu hale getirmek için doğru oturma odası düzenleme kurallarını uygulamayı öğrenin .

Küçük bir oturma odasını iyileştirmenin ve sonunda küçük oturma odasının daha büyük görünmesini sağlamanın bazı yolları aşağıdadır:

Düzeni yönet.

küçük oturma odası ipuçları

Wanda Ely Mimar A.Ş.

Çoğu daire ve apartman dairesi, sadece bir binanın bir bölümünü kaplaması nedeniyle oturma odası için gerçekten küçük alanlara sahiptir.

Yani bu durumda, kiracılar ve kiracılar bölgelerinde sadece sınırlı ayrıcalıklara sahiptir. Ancak boyutu özelleştirmelerine izin verilmez; çoğu kiralık daire iç sakinleri tercihine göre özelleştirmek için izin verilir .

Düzen, yalıtılmış bir ambiyansa sahip olmamalıdır. Küçük bir alanla birlikte, oturma odanızın boyutunu uzun bir şekilde ayarlayarak geliştirebilirsiniz .

Mümkünse, oturma odanıza giriş yolu görevi görecek açık alanları engellemeyin. Bu şekilde diğer odalarınızla kusursuz bir bağlantı kurabilirsiniz.

Döşemeyi hafifletin.

küçük oturma odası ipuçları

Bir oturma odasında genellikle 5-6 duvar vardır ve bunlar döşemeyi içerir. Döşemenin genel görünüm üzerinde herhangi bir fark yaratmayacağını düşünüyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz!

Açık meşe veya vinil karo gibi döşeme için daha parlak bir malzeme tercih edilir. Döşemeyi tam olarak aydınlatmak için soğuk renklerle halı ve halı da kullanabilirsiniz.

Desenli ve baskılı halılar, mekanınızın cüretkar ve cesur görünmesini sağlayan zorunlu tasarımlara örnektir.

Tavana daha fazla yükseklik bırakın.

küçük oturma odası ipuçları

Evlerinizi inşa ederken , tavanlarınızı mümkün olduğunca yükselttiğinizde daha elverişlidir . Bu, odanızın içinde daha fazla doğal ışığın olmasını sağlar ve bu da alanınızı açar.

Ancak her durumda zaten küçük alanlarla uğraşıyorsanız, tek çözüm döşeme için yaptığınızla aynıdır.

Tavanı parlak renklerle boyamak, gözleri yukarı doğru çekerek daha yüksek veya daha uzun görünmesini sağlar. Ya da odanın köşelerinden dikkat çekebilecek çarpıcı bir sanat veya duvar kağıdı bile koyabilirsiniz.

Renk düzenini not edin.

küçük oturma odası ipuçları

Renk, herkesin dikkat etmesi gereken harika bir faktördür. İçiniz üzerinde büyük bir etkisi vardır; alanın daha büyük veya daha küçük görünmesini sağlayabilir.

Parlak ve sıcak renk sadece seçim olmalıdır. Bunların örnekleri beyaz, krem ​​veya bejdir. Bu renkler daha büyük bir oda yanılsaması verir.

Renk düzeninizin tek renkli olması gerektiğinden emin olun.

Bunun anlamı ne?

Duvar, mobilya, diğer aksesuarlar ve kumaşlar için bir renk uygulayın. Ancak kontrast oluşturmak istiyorsanız, yalnızca aynı renkte farklı tonlar kullanabilirsiniz. Tıpkı perdelerinize farklı sarı tonları kullanmak gibi, yastık ve diğer aksesuarları atın.

Desenleri uyumlu hale getirin.

küçük oturma odası ipuçları

Beyaz Mimari

Dekorunuzda uyum sağlamak için çok fazla baskı seçeneğinden kaçının. Ayrıca, birçok cesur baskıdan uzak durun.

Ama gerçekten sahip olmak istiyorsanız, büyük geometrik cesur baskılara sahip bir veya iki yastık veya kilim atmaz.

Duvar kağıdını seçerken, pastel renklerle veya canlı tonlarla küçük baskılar seçmek çok daha iyidir. Dekorunuza şeritler eklemek de etkilidir. Yatay şeritler bir odayı görsel olarak genişletecek, dikey şeritler ise düşük bir tavanın daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Pencerelerden yararlanın.

küçük oturma odası ipuçları

Doğal ışık, alan genişletici olarak değişmeyen bir kaynaktır.

Neyse ki daha büyük pencerelerle kutsanmışsanız, sunduğu doğal ışıktan yararlanın. Açıkta bırakın.

Böylece, alanınızı açacak ve alanı doğal olarak aydınlatacaksınız. Havadar ve iyi aydınlatılmış bir oda derinlik verir.

Çıplak pencerelere sahip olmak istemiyorsanız , kullanabileceğiniz en iyi pencere tedavisinin ne olduğunu öğrenin . Panjur, perde veya perdeler gibi pencere uygulamalarınız olabilir.

Perdeler eklerken, şeffaf stili seçin ve renginin duvarın rengiyle birleştiğinden emin olun. Dikey şeritler ile basılmış bir örtü, küçük oda için güçlü bir numaradır.

Odayı aydınlatma armatürleriyle aydınlatın.

küçük oturma odası ipuçları

Kullanabileceğiniz çeşitli aydınlatma armatürleri vardır. Ancak hepsi küçük odalar için ideal bir aydınlatma olmayabilir.

Etkili bir tasarıma sahip olmak için her zaman uygun oturma odası aydınlatma fikirlerini tanımlamanız gerekir .

Küçük odalar, özellikle loş olduğunda çarpık ve sıkışık olma eğilimindedir. Uygun aydınlatmanın takılması, daha büyük ve daha parlak görünmesini sağlayabilir.

Masa lambaları kullanmak iyidir, ancak daha büyük tonlarda olmalıdır. Mükemmel seçenekler sarkıt lamba, zemin lambası ve gömme aydınlatma olmalıdır. Zemine aydınlatma eklemek de iyi bir plan olabilir.

Mobilyaları dengeleyin.

küçük oturma odası ipuçları

Küçük alanınız varsa, otomatik olarak sadece küçük boyutlu mobilyalara ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Ayrıca, mekanınıza güzellik ve rahatlık ekleyemeyeceğiniz anlamına da gelmez.

Tabii ki, bazı düşünceler ve sınırlamalar ile verilebilir. Bu düşünceler sayesinde zemin alanını artıracak ve hoş bir ambiyans sağlayacaksınız. Dikkat etmeniz gereken bazı noktalar:

Daha hafif ve daha küçük bir mobilya kullanmaya çalışın. Hacimli kanepenizden vazgeçmek istemiyorsanız, tamam o zaman yan masaların veya vurgu masalarının kullanımını sınırlayın. Ve mümkün olduğunca odanızın boyutunu görsel olarak yiyebilecek döşemeli kanepelerden kurtulun.
Hafif malzemelere sahip koltuk veya sandalyeleri seçin. Ayrıca, açıklık hissi yaratan açık veya yükseltilmiş bacakları ve kolsuz olan mobilyalara sahip olmak çok daha iyi olurdu. Yüzen bileşenleri tasarımınıza entegre etmek, gözlerinizin tüm alan boyunca seyahat etmesini sağlayan şeyleri açabilir.
Çok fonksiyonlu mobilyalara yatırım yapmak için pratik yaptığınızda daha akıllıca bir hareket. Tıpkı bir sandalye veya sehpa olarak hizmet verebilen Osmanlılara sahip olmak gibi. Aynı zamanda şeyler için depolama görevi gören kahve masaları ve sandalyeler de vardır.
Kullanılmadığında kolayca istiflenebilecek mobilyaları arayın. Katlanabilir, istiflenebilir veya kayabilir mobilya, küçük alanlar için mükemmel bir seçimdir.
Mobilya düzenlemesine dikkat edin.

küçük oturma odası ipuçları

Mobilyalarınızı uygun bir şekilde düzenlemek, alanlarınız arasındaki bağlantı akışını iyileştirebilir.

Alanınızla en iyi şekilde gidecek boyutları önceden planlamak çok önemlidir. Gerçekten uymayan büyük mobilyalarda ısrar etmek veya bastırmak ideal değildir.

Mobilyalarınızı düzenlerken “3 ayak kuralı” nı dikkate almalısınız.

Rahat bir yürüyüş alanına sahip olmak için, mobilyalar arasında 3 metrelik bir mesafe belirlemelisiniz. Bu özellikle çekmeceli ve kapılı mobilyalarda çok kullanışlıdır.

Ayrıca, koltuk ve sandalye gibi mobilyalar duvara dayatılmamalıdır. Duvara en az 12 ”mesafe verin.

Ve kavisli köşeleriniz varsa, alanın genişliğini vurgulamak için bu alanları doldurmak daha iyidir.

Asılı raflardan ve depodan yararlanın.

küçük oturma odası ipuçları

Küçük alanınızın sunduğu rahatlığı asla küçümsemeyin. Raflar ve depolama dolapları ekleyerek yararlanabileceğiniz bazı kullanılmamış dikey alanlar vardır.

Bu raflara mümkün olduğunca yükseğe monte etmekten korkmayın. Ancak maruz kalan her rafı doldurmayın; sunabileceği çok fazla alanın olduğu bir fantezi vererek boş bir alan bırakın.

Bununla birlikte, kitap koleksiyonunuz varsa, bir kitaplık kurmak çok daha iyi olur . Alanınızın boyutunu genişletebilecek bir yerden tavana veya duvardan duvara bir kitaplık sabitlemeyi düşünün ve ayrıca bir şeyleri saklamak için iyi bir araç olabilir.

Daha büyük aksesuarlar kullanın.

küçük oturma odası ipuçları

Bir ev uzmanı bir zamanlar “Bir kavundan daha küçük dekoratif vurgular bir odayı doldurabilir” dedi.

Bu açıklama ile daha büyük aksesuarların daha tavsiye edilebilir olduğunu düşünmek açıkça yeterlidir. Ama elbette her zaman bir sınır vardır.

Çok fazla büyük aksesuar, alanınızı önemsiz hale getirebilir. Sadece sınırlı sayıda büyük vazo veya kavanoz ekleyin.

O alanda hiçbir ilgisi olmayan dekorlardan ve aksesuarlardan kurtulun.

Odak noktasını bulun.

küçük oturma odası ipuçları

Dokunmatik İç Mekanlar

Diğer bazı durumlarda, aksesuar ihtiyacını sınırlamak için bir odak noktası oluşturmanız gerekir .

Aşırı güçlü bir görünümden kaçınmak için ilgi çekebilecek veya göze çarpan bir özellik düşünmelisiniz. Büyük duvar sanatı, resim veya resim çerçeveleri bir dram ekleyebilir ve odanın daha büyük görünmesini sağlayabilir.

Yansıyan malzemeler kullanarak alanı büyütün.

küçük oturma odası ipuçları

Chango & Co.

Odanızın boyutunun iki katı görünmesini nasıl sağlar?

Sadece aynalar veya cam gibi yansıtıcı malzemeler (masa üstü veya dolap kapılarında olabilir) ve metalik malzemeler ekleyerek.

Aynalar ve cam yoğunlaşarak ışığı çok daha güçlü yayar ve böylece parlak bir iç mekan yaratılır. Bir kaynak ışığının arkasına yerleştirilmelidir veya dış mekânı mutlaka yansıtmak için bir pencerenin yanına veya enine olabilir.

Parıldayan bir lamba veya ışık fikstürü aynalara benzer bir etkiye sahiptir.

Sürekli olarak dağınıklığı giderin.

küçük oturma odası ipuçları

Arent ve Pyke

Evinizdeki hiçbir oda, dağınıklıkla doluysa prezentabl görünmez; oturma odası daha da büyük.

Küçük aralıklı odalar çok fazla şey tarafından kolayca yatkındır. Sizi istediğiniz şeylere sahip olmaktan mahrum bırakmıyoruz, ancak bunun bir amaca hizmet edeceğinden emin olun. Ya da en azından nadiren kullandığınız şeyleri gizlemek için yeterli depolama alanı sağlayın.

Bu sayede eşyalarınızı düzenli tutarsınız ve aynı zamanda odanıza düzgün ve düzenli bir görünüm verirsiniz.

Küçük Oturma Odaları Nasıl Düzenlenir
Noktaları ele aldıktan ve küçük bir oturma odasını büyüttüğünüzde, şimdi tüm mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı ayarlama zamanı.

Genel olarak, küçük alanları düzenlerken, önce en büyük ve en önemli parçayı düzenleriz. Çoğu durumda, bu kanepe anlamına gelir.

Bunu belirledikten sonra, alanın daha büyük görünmesini sağlamak için etrafındaki diğer küçük parçaları kolayca düzenleyebiliriz.

Ev alanınızı etkili bir şekilde yönetmenin birkaç yolu vardır. Aşağıda bazı küçük oturma odası düzeni fikirleri verilmiştir:

Bir odak noktasına bakan oturma birimleri.
Küçük salonun daha büyük görünmesini sağlamanın yollarında odak noktalarını kullandık.

Bu tür tekniği etkili bir şekilde kullanacak şeylerden biri, tüm oturma birimlerinin (sandalyeler, minderler ve kanepeler) ona baktığından emin olmaktır.

Bir odak noktası herhangi bir şey olabilir: büyük parlak bir resim, şömine, kitaplık veya hatta televizyon.

Konuşma alanını vurgulayın.
Küçük oturma odası mobilyalarının nasıl düzenleneceğine dair bir başka ipucu kanepeleri ve sandalyeleri birlikte gruplandırmaktır. Bu sadece insanların dolaşmasına ve etkileşim ve konuşmaları kolaylaştırmasına izin vermez.

Mobilyaları görsel olarak dengeleyin.
Bu düzende, odanın içindeki her şeyin eşit aralıklarla yerleştirildiğinden emin olmaktan bahsediyoruz.

Bu, mobilyaları ve diğer cihazları oturma odasının her köşesine koymak anlamına gelir.

Sınırlar oluşturun.
Çoğu küçük yaşam alanı için sınırlar oluşturmak zor olabilir ve bazıları için gereksiz olabilir.

Ancak, sınırlar oluşturmanın insanların alanlarını yönetmesine yardımcı olduğunu öğrendik. Özellikle çocuklu olanlar, hareket kısıtlamalarının nerede sona erdiğini ve nerede başladığını anlamasını sağlar.

Küçük yaşam alanları için, sehpa veya kanepe gibi alanı tanımlamak için basit bölümler kullanın.

İnsan trafiğine dikkat edin.
Trafiğin yalnızca evin dışında bulunabileceğini kim söylüyor?

Trafik ile insanların evin içindeki hareketini kastediyoruz. Mobilya düzenlerken, alanın insanların serbestçe dolaşmasına izin vermek için yeterli olduğundan emin olun.

Sonunda küçük salon düzenine karar vermeden önce, oda düzenlemesinin sizin için en iyi şekilde çalışıp çalışmadığını tekrar tekrar değerlendirmek önemlidir.

Küçük Salon Dekorasyon Fikirleri
Uygun küçük oturma odası dekorasyon fikirlerine sahip olmak, özellikle küçük yaşam alanlarıyla mücadele eden ev sahipleri için önemlidir. Verilen alana iltifat etmek için küçük oturma odası dekorlarının ne zaman uygun bir şekilde kullanılacağını bilmek çok önemlidir.

Ev sahipleri olarak hepimiz küçük salonlarımızı nasıl dekore edebileceğimiz konusunda endişeliyiz. Sadece bizim için değil, evdeki insanlar için daha güzel veya daha elverişli hale getirmek.

Evdeki diğer odaların aksine, bizimle yaşayan herkesin dikkate alındığından emin olmalıyız. Sonuçta, çoğumuz belli bir noktada biriyle yaşıyoruz.

Bir yatak odası, kullanıcının olmasını istediği şekilde dekore edilebilir. Ancak oturma odası ile daha fazla insanın rahat hissetmesini düşünüyoruz.

Aşağıda evde kendi küçük alanlarınıza da uygulayabileceğiniz bazı küçük oturma odası dekorasyon fikirleri bulunmaktadır!

Austin Oturma Odası

küçük oturma odası dekorları

Heather Scott

Bu oturma odası, bu alanda kullanılan küçük oturma odası dekorları ile ferah görünüyor. Aynanın yanındaki çerçeveler ve uzun perdeler odaya yüksek tavan hissi verir.

California Residence

sıcak aydınlatma

anddesigns.com

Bu küçük oturma odası için sıcak aydınlatma, doğru aydınlatma armatürlerinin kullanımına bir örnektir. Ayrıca oda daha rahat ve takılmak harika yaptı. Duvarların renkleri odadaki mobilya ile iyi tamamlar!

Daire Oturma Alanı

oda süslemeleri

WCDesignStudio

Bu oda küçük olabilir, ancak doğru dekorasyonu ile bu oda geniş oturma odalarını yerinden çıkarır! Göğüs heykelleri oturma odasına oldukça şık bir görünüm katar.

Daire Oturma Odası

modern kınamak tasarım

Gryffindor Prens

Bu kınamak, sahip olduğu cihazlar ve aydınlatma ile tamamen modern görünüyor. Beyaz ve grilerin renklerinin uyumu daha büyük görünmesini sağlar.

Eklektik Oturma Odası

baskılı alan halıNoble

Bu odada baskıların ve desenlerin kullanılması, onu gerçekten olduğundan daha geniş gösteriyor.

Bu eklektik alan, çizgili perdeler ve inanılmaz baskılı alan halısı sayesinde inanılmaz derecede çarpıcı görünüyor. Bahsetmemek gerekirse, orta masa ve aksan sandalyesi düzenlemeye hoş bir dokunuş katar.

Geleneksel mavi ve kahverengi oturma odası

vintage temalı

Bu güzel geleneksel oturma odası, vintage’e yakın şeyler için ruh halini ayarlar. Sandalye, masa ve dekor bu oda yaşamak için mutlu bir yer yapmak.

Gerçekten, bu küçük oturma odası dekoru hoş ve şık bir dokunuş katıyor.

Karma Geleneksel ve Çağdaş Yaşam Alanı

Oda, tüm iç mekanın odak noktasını kırmızı boyayı etkili bir şekilde kullandı. Odanın gerçekten olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.

Neredeyse tek renkli odayı aydınlatan çarpıcı tablo! Sadece bu odadaki kırmızılar her şeyi bir araya getiriyor gibi görünüyor!

Mavi Yaşam

Bu oturma odası, kullanılan renklerle biraz erkeksi görünüyor. Basılı yastıklar ve fular artı ilginç bir orta masa ekleyerek görünümü tamamlar.

Fini Ev Tasarımı ve Evreleme

Kanepenizle eşleştirilmiş bir şezlong kullanmak, bu kadar çekici görünebilir. Bu zaten duvardaki sevimli boş çerçeveler ve baskılı alan halısı kadar güzel.

Ek olarak, boş duvar çerçeveleri bölgede daha fazla alan olması yanılsamasına katkıda bulunur.

Geleneksel Modern Kombo

Bu oturma odasının tekne benzeri ilham verici dokunuşunu sevmiyor musunuz? Bu odada, tüm evlerin almayı düşünmediği tonlarca ilginç dekor var.

Bu küçük alandaki desenler ve büyük aksesuarlar daha büyük ve ferah görünmesini sağladı. Tamamen temiz bir nefes!

Çağdaş Mavi Oda

Bu odanın rengini beğendiniz mi? Pencerelerden gelen ışık bir konfor ve modernizm ortamı yaratır.

Odanın renk uyumu, pencereden gelen ışığın yumuşak dokunuşuyla da ferah görünmesini sağlar.

Küçük Toprak Tonlu Rezidans

orta masa

Beyaz, gri ve elma yeşillikleri sevimli renk kombinasyonu. Renklerin uyumu odanın daha büyük görünmesini sağlar.

Orta masa özelleştirilmiş görünüyor ve resimler de duvarlarda harika görünüyor.

Stüdyo Yaşam Alanı

benzersiz mobilya

siyah beyaz fotoğraflar

Bu çatı katı yaşam alanı düzenli bir oturma odasını boş gösteriyor! Biz duvar mobilya ve sevimli alan halı büyük bir set ile eşleşen siyah beyaz fotoğraf ile dekore nasıl seviyorum!

Bu, odanızın daha büyük görünmesini sağlamak için dekorunuz için bir odak noktası oluşturmanın iyi bir örneğidir.

küçük oturma odası dekorları

Kabartmak Tasarımları ve Dekoru

Güzel bir yerde çağdaş yaşam yaşamı daha iyi hale getirir! Tıpkı bu oturma odası gibi! Bu emin güzel ve çağdaş!

Daha büyük mobilya ve aksesuarların kullanılması, ayrıca renklerin uyumlu hale getirilmesi ve büyük ve açık pencerelerin kullanılması, odanın gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.

Yukarıdaki Küçük Salon Dekor Fikirleri, bu alanları nasıl daha geniş, güzel ve yaşamak için daha iyi bir yer haline getirebileceğimiz konusunda bize fikir veren oldukça çarpıcı ve şaşırtıcı yaşam alanları örnekleridir!

Küçük Salon Tasarımları
Bugün size bakabildiğimiz en iyi küçük salon tasarımlarından birkaç örnek göstereceğiz. Koleksiyon, sahibinin ve evin en iyisini gösteren küçük oturma odası tasarımlarını sergiliyor.

Bugün sizin için sahip olduğumuz bu alanlar, alan sınırlı olsa bile, stil anlayışının çoğunu nasıl gerçekten ifade edip gösterebileceğinin örnekleridir.

Tasarım siyah ve beyaz odalardan, renkli odalardan, şık, geleneksel ve çağdaş bir çeşittir.

Bu liste kesinlikle sizi etkileyecek ve size ilham verecek – bir evde mevcut alana rağmen, eğer seçersek – hoş bir oturma odası oluşturabileceğiz. Sizin için mağazadaki fotoğraflara bir göz atın!

Modern dizayn
Modern tasarımlara giriyorsanız, modern küçük oturma odası tasarımlarından örneklerimiz size ihtiyacınız olan tasarım ilhamını verecektir.

Union Bay Residence: Gezgin Yorumları

Union Bay Residence Oturma Odası

Tasarımcı, Union Bay Residence yaşam alanında daha büyük görünmesi için büyük mobilyalar kullandı . Halısı ayrıca yemek alanından oturma odasına bir sınır görevi görür.

Ahşap Yalnız Madrone Retreat

Ahşap Yalnız Madrone Retreat Oturma Odası

Wooden Lone Madrone Retreat’teki oturma odasında, hemen altındaki yakacak odun depolama alanına sahip bir şömine, yerleşik raflar ve depolama ile çevrilidir.

Bu tasarım, daha büyük hale getirmek ve odadaki mobilyaları sınırlamak için geniş pencereden yararlanmıştır.

Cloy Residence

Cloy Residence Oturma Odası

Siyah ve beyaz yastıklarla Cloy Residence’ın beyaz oturma odası kanepesi göze çok kolay. Işığın içeri girmesi için ahşap masa ve açık pencere ile birleştirilmiştir.

Siyah şömine de yaşam alanı için iyi bir kontrasttır ve odaya büyük bir odak noktası olarak hizmet eder.

Relmar Evi

Relmar Evleri Oturma Odası

Relmar House’daki bu küçük alanda açık duvar , iç mekana havadar ve rahat bir his katıyor. Güzel tasarımlı dolapları, daha fazla zemin alanı sağlamak için harika yerden tasarruf sağlar.

Hintonburg Altı

Hintonburg Altı Salon

Hintonburg Six’teki oturma odasının oldukça temiz ve minimal görünümü , büyük beyaz boyalı duvardaki renkli resim ile aydınlatılıyor. Bu renkli resim odanın daha büyük görünmesine yardımcı olur.

B95 Rezidans

B95 Residence Oturma Odası

Odanın B95 Residence’daki 10 metrelik yüksek tavanı , yaşam alanına daha geniş bir görünüm katıyor. Mobilyalar ayrıca yumuşak ve yumuşacık kanepe ve masa ile sınırlıdır.

Bowler Evi

Bowler House Oturma Odası

Bowler House’un oturma odası alanı küçüktür, ancak açık duvarları daha büyük ve ferah görünmesine yardımcı olur.

Çağdaş tasarım
Küçük yaşam alanlarınız için kullanabileceğiniz bir başka tasarım türü de çağdaş tasarımlardır.

İşte oturma odanızla neler yapabileceğinize dair harika örnekler:

Yaraville Evi

Yaraville House Oturma Odası

Yaraville House’un bu küçük ve batık oturma odası , kalem penceresi ve minimal mobilyalarıyla daha büyük görünmek için yapılmıştır.

Beyaz duvarlara kahverengi ve gri kombinasyonu, odaya konforlu bir ortam katar.

1940’lı Kır Evi

1940’lı Kır Evi

Bu 1940’lı Kır Evi oturma odası, doğru yapılmış bir yenileme örneğidir.

Duvarlar bir duvar niş ve odaya büyük bir parlak boya renk eklendi. Açık penceresi odaya hoş ve rahat bir dokunuş ekleyerek daha büyük görünmesini sağladı.

2H Vietnam Evi

2H Vietnam Evi Yaşam Alanı

2H House of Vietnam’ın oturma odasındaki minimal ve ev mobilyaları, odayı gerçekten olduğundan daha geniş hale getirir.

Bu toprak tonları oldukça büyüleyici ve kalmak ve rahat almak için iyi bir yer yapar.

Villa Rocha

Villa Rocha Oturma Odası

Deri koltuk ve kahverengi tonları ile Villa Rocha’nın oturma odası oldukça rahattır.

Merkezdeki yumuşak halı da odaya daha geniş bir görünüm kazandırıyor.

Bir 27 Grovedale

Bir 27 Grovedale Oturma Odası

27 Grovedale’den biri , oturma odalarını büyütmek için eğlenceli ve renkli desenler kullanıyor. Artı elbette yandaki açık duvar veya pencere.

Minimalist Tasarım
Minimalizmden hoşlanıyorsanız, küçük oturma odası için bu minimalist tasarım koleksiyonu, iç mekanınız için size fikir verecektir.

N ° 1864 Greenwich

N ° 1864 Greenwich Oturma Odası

N ° 1864 Greenwich’in oturma odası, beyaz temalı yaşam alanı ile uyumlu bir yaşam alanının güzel bir örneğidir.

Odaların açık pencereleri ve şöminesi, mekanın daha büyük ve daha ferah görünmesini sağlar.

Kent Road Seyahat

Kent Road Seyahat

Kent Road Home’un oturma odası oldukça minimalist bir tasarıma sahip ve beyaz iç mekanı ile çok temiz görünüyor.

Oturma odası, evin kapı ve pencereye erişilebilen köşesinde yer almaktadır. Bu, doğal ışığın içeri girmesini ve alanın daha büyük görünmesini sağlar.

Prens Philip Konutu

Prince Philip Residence Oturma Odası

Prince Philip Residence’ın oturma odası uzayda küçük olabilir, ancak büyük ve açık pencereler daha büyük ve havadar görünmesini sağlar.

Siyah ve gri mobilyaları mekana şık ve büyüleyici bir görünüm katar.

Yazlık Lagno

Yazlık Lagno Yaşam Alanı

Yazlık Lagno’nun yüksek tavanı ve açık cam duvarları odayı olduğundan daha geniş hale getirir.

İç mekan, İskandinav görünümünün renk, mobilya ve dekor seçenekleriyle spor yapıyor.

Komai Residence

Komai Residence Oturma Odası

Komai Residence’taki bu oturma odası aslında küçük ama yüksek tavan ve açık duvarlar ona hoş bir havadar his veriyor.

J Evi

J House Yaşam Alanı

Tayvan’daki J House , kanepe, lamba ve yalnızca iki masadan oluşan minimal mobilyalarıyla sade ve benzersiz bir oturma odasına sahiptir.

Oda, panjurlarla kaplı büyük penceresiyle daha büyük görünmek için yapılmıştır.

Endüstriyel Tasarım
Endüstriyel Tasarımlar size göreyse, bir sonraki koleksiyon tam size göre. Bu tür oturma odası tasarımını evinizde kolayca birleştirin!

Broadgates Road Residence

Broadgates Road Residence Oturma Odası

Broadgates Road Residence’taki büyük cam duvarlar oturma odasını daha büyük gösteriyor. Atmak yastık ve halı üzerinde pattens odaya eğlenceli bir görünüm katıyor.

Winona Evi

Winona House Oturma Odası

Winona House’daki oturma odası, daha fazla depolama alanı eklemek için duvar nişini kullandı.

Bu parlak ama küçük alana siyah beyazın kombinasyonunu seviyoruz.

Modern Lisans Pedi

Modern Lisans Pad Oturma Odası

Bu Modern Bachelor’s Pad’deki küçük oturma odası alanı, gri renkli bir bez ve koyu ve göz alıcı bir duvar boyası kullanarak daha büyük görünmek için yapılmıştır.

Para cezası alanının yakınlığına rağmen, oturma odası hiç sıkışık görünmüyor.

Ana Cadde Evi

Main Street House Oturma Odası

Main Street House’un oturma odası, İran halısı ve ahşap aksanlarıyla oldukça şık görünüyor.

Cam kapı ve yan taraftaki açık pencere, daha geniş ve daha büyük bir oda izlenimi verir.

La Jolla Residence

La Jolla Residence Oturma Odası

Siyah mobilyalarla vurgulanan La Jolla Residence’ın oturma odası, yumuşak kanepesiyle şık ve konforlu görünüyor. Güzel duvar resmi odaya hoş bir dokunuş katar.

Cam duvarları da odayı olduğundan çok daha büyük yapar.

Geleneksel Tasarım
Oturma odanız için geleneksel tasarıma mı gidiyorsunuz? İşte size ilham veren bir koleksiyon:

Ahşap ve Taş Ev

Ahşap ve Taş Ev Oturma Odası

Wood and Stone House’daki bu oturma odası, açık cam duvarları ve okyanus manzarası ile çok geniş görünüyor. Hasır oda mobilyaları da odaya hoş bir dokunuş ekledi.

Jones Evi

Jones Evi

Jones House’daki oturma odası , konuşma alanını vurgulayacak şekilde düzenlenmiştir. Konforlu sandalyelerin tümü duvar şöminesine bakacak şekilde gruplandırılmıştır.

Bromptons

Bromptons Oturma Odası

Bromptons’un oturma odası, altın çerçeveli aynası ve altın çerçeveli resimleriyle oldukça şık ve zariftir.

Tyrol Hills Seyahat

Tyrol Hills Home Oturma Odası

Tirol Tepeleri’ndeki yüksek tavan , evin küçük oda alanına hoş bir dokunuş olduğunu kanıtlıyor.

Halının ve masanın şerit desenleri odanın daha uzun görünmesini sağlar. Cam duvarlardan dışa açık görüşlerden bahsetmiyorum bile.

Burlingame Residence

Burlingame Residence Oturma Odası

Burlingame Residence’ın gri duvarları kanepenin yan tarafındaki lambaların yumuşak bir şekilde parlamasıyla vurgulanıyor.

Cam duvarları ve cam kapısı da küçük alana daha geniş bir ambiyans katıyor.

Yüzyıl Ortası Modern Tasarım
Yüzyılın ortalarında modern tasarımlar, küçük salon tasarımları için mükemmel bir seçimdir. İşte bazı güzel örnekler:

St. Sauveur Konutları

Sauveur Residence Oturma Odası

Aziz Sauveur Residence’ın bu oturma odası, tavandan tabana pencereleri ve duvar şöminesi ile ferah görünüyor. Kahverenginin ev gibi renkleri, odayı oldukça rahat hale getirir.

Las Canoas Seyahat

Las Canoas Ev Oturma Odası

Las Canoas Ev Oturma Odası

Las Canoas Home’daki büyük açık duvarlar ve pencere , küçük odaya ferah bir his katıyor.

Oda daha rahat hale getirir ve ev gibi renkleri ile vurgulanır gibi biz yumuşak ve peluş kanepe seviyorum.

Amalfi Residence

Amalfi Residence Oturma Odası

Amalfi Residence’taki bu küçük alan, tavandan tabana penceresiyle hiç sıkışık hissetmiyor. Duvarların koyu rengi beyaz kanepeler ve masalar tarafından eşit olarak dengelenir.

Vance Lane Konutu

Vance Lane Residence Oturma Odası

Vance Lane Residence’ın bu oturma odası , orta yüzyılın sandalyeleri ve güzel halı deseni ile oldukça büyüleyici. Cam kapılar ayrıca tüm odaya daha fazla görsel alan katar.

Diğer Oda Tasarımları
Bazen oturma odalarımızı tercih ettiğimiz stile göre düzenlememize yardımcı olmak için daha fazla fikre ihtiyacımız var.

Aşağıda küçük alanlar için diğer oturma odası tasarımları bulunmaktadır:

64 Üniversite Parkı

küçük oturma odası fikirleri

Chantalicious

Köşe oturma odası, alanın gerçekten küçük olabileceğinin mükemmel bir örneğidir. Çizgili duvar ve alan halısı bunun görünümünü tamamladı!

İncir şehir ışıkları

küçük siyah kanepe

Tasarım Batı A.Ş.

Sadece küçük bir siyah kanepe, 2 küçük orta masa, bir lamba artı bir vurgu sandalye – küçük bir yaşam alanının ana unsurları!

Şık Uzay

orta masa

Konut İç Mekan Tasarımı

Güzel bir duvar resmi ile şık bir oturma odası. Oda küçük olabilir ama yine de orta masa olarak hizmet veren bir Osmanlı ile en güzel.

Raleigh’de Çağdaş Oda

modern mobilyalar

Heather Garrett Tasarımı

Modern mobilyaları en iyi şekilde sergileyen çağdaş bir oturma odası tasarımı, klasik bir kanepe ve basit sandalyeler ile iyi gider. Kanepeler kolay konuşma için iyi düzenlenmiştir.

Bir şömine de bu odayı aydınlatmaktan daha fazlasını yapabilir.

Yansıyan Oda

küçük ev

Erick

Küçük bir eve sahip olmak, yaşam alanınızı feda etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Burası küçük olabilir, ancak misafirleri ağırlamak için yer basit ama rahat.

Alan ayrıca alanın daha uzun bir yanılsamasını eklemek için aynaları kullandı.

Decor Jennifer Inc tarafından

Renk paleti

Jennifer Brouwer Tasarım

Bu odanın sadeliği seçilen renk paletinde görülür. Bu alan küçük olabilir, ancak daha fazla sandalye yerleştirmek daha fazla insanın oturması anlamına gelir!

Ayrıca, sahibi alanı genişletmek için büyük bir resim ve eşit derecede daha büyük bir pencere kullandı.

Kırmızı ve Sıcak Alan

güzel kanepe

Andyablo

İç mekan, dengelemek için açık pencerelerle odaya sıcak eklemek için koyu kırmızı renk kullanır. Büyük televizyon mekanın merkezi veya odak noktası olarak kullanılır.

Havadar Daire

Daire oturma odası

Erick

Kınamak yaşamı bazen tasarım sürecinde zorlanır. Condo bazen küçük olabilir ve tasarım tehlikeye atılır, ancak bu iyi düzenlenmiş yaşam alanına bakarak kim kötü olduğunu söyler?

Sahibi veya tasarımcı, duvarların yerini alan geniş açık pencerelerden yararlandı.

Minimal Yaşam Alanı

güzel avize

Crainelee

Alan büyük görünebilir, ancak yaşam alanı sadece küçük bir parçasıydı. Güzel avize oda çok özel yaptı.

Ayrıca merkezdeki halı, hoş bir dokunuş ekledi ve geniş pencerelerle birlikte alanın daha büyük olmasına yardımcı oldu.

NYC Fashion PR Firması

küçük oturma odası fikirleri

Nichole Loiacono Tasarım

Yaşam alanları sadece evlere yönelik değildir, NYC’deki bu firma minimal alanın gerçekten harika görünebileceğini kanıtladı!

Tasarımcı, mobilya parçalarını odanın köşelerine ve kenarlarına güzelce dengeledi.

Ralston Avlu Daire Modeli

Bambu tasarımı

Borden Interiors & Associates

Bu odanın döşemesini sevmiyor musun? Bambu hiç bu kadar iyi görünmemişti! Eve yerleştirilen kırmızı vurgular kesinlikle çok fark yarattı!

Renklerin uyumu da odanın genel izlenimi ile iyi gitti. Daha büyük ve daha rahat görünmesini sağladı.

Çalışma Yaşam Alanı

tasarım planlama

Zigshot82

Bu tasarım bir oturma odası ve ofis bir arada. Küçük bir alan, iyi bir tasarım planlaması yoluyla evinize ihtiyaç duyduğunuzdan emin olmak için asla bir engel olmamalıdır.

Tasarımcı, odaya açık renklerin toprak tonlarında uyumunu kullandı. Geniş pencere, yumuşak beyaz halı ve duvardaki büyük resimler odanın daha büyük görünmesine yardımcı olur.

Minimal Basit Oda

sandalye mobilya

Davendask

Bu basit alan bize yalnız yaşamayı hatırlatıyor gibi görünüyor. Televizyonun önünde bir sandalye – bir temiz, özel koza.

Tasarımcı herhangi bir kanepe kullanmadı ve mobilyaları üçle sınırladı (3). Duvarları renkli ve şık tablolarla maksimuma çıkarıldı.

Classy Küçük Daire

dekor tasarımları

Tankq77

Küçük daireler süslemek için en şirin yer olabilir. Burası renk paleti ile gerçekten modern görünüyor. Şık ve sofistike.

Tasarımcı bir ayna ve geniş açık pencere kullanarak alanı büyüttü.

Sıcak ev gibi ortam

iç dizayn

Jen_tol84

Bu, ailenin en az dört üyesi olan düzenli bir ev örneğidir. Bir araya gelip sohbet edebilecekleri bir alan!

Tasarımcı, mekanın daha büyük ve daha az sıkışık görünmesini sağlamak için bir odak noktası (duvardaki televizyon) ve yandaki pencere kullandı.

Küçük Daire

yatak odası

Bu resimde, oturma odası yatak odasının bitişiğindedir. Sahibinin bir günlük çalışmadan sonra televizyon izlemesini sağlayan basit bir beyaz kanepe!

Tasarımcı, bölme görevi görmek için cam duvarları ve odanın daha az sıkışık hissetmesini sağlamak için yumuşak griyi kullandı.

Minimal Yaşam Alanı

minimal tasarım

Bu oda dekorlarında minimal görünebilir, hala bir oturma alanında ihtiyacınız olan şeyle tamamlandı – bir kanepe ve bir TV!

Duvarlar ayrıca taban alanını en üst düzeye çıkarmak için asma dolapların kullanılmasından faydalandı.

Minimalist Oda

duvar armatürleri

Flexpoint

Belki duvardaki resim hariç, bu oturma odası sevimli! Ayrıntılar basit, çok fazla mobilya ile temiz bir yerdir. Minimalist tarzı.

Küçük bir sandalye haricinde giriş de engellenmez.

Gri Süit

iki kişilik yemek alanı

Crainelee

Bu alan, sofistike tasarımı ile harika bir şekilde tasarlanmıştır! İki kişilik yemek alanı bulunan küçük bir oturma odasıdır.

Kullanılan renkler çoğunlukla siyah, beyaz ve gri olduğu göz önüne alındığında çekicidir.

Büyük pencere, odanın daha uzun ve daha geniş görünmesini sağlar.

Veranda House Modern Oturma Odası

küçük oturma odası fikirleri

Rachel Reider Interiors

Güzel iç mekanlar, değil mi? Kolye ışığı kesinlikle güzel, ancak şöminenin paslanmaz kapağına kıyasla hiçbir şey yok.

Aydınlatma armatürleri, odaya yumuşak bir sıcak parıltı ekledi ve daha rahat ve daha az sıkışık hale getirdi.

Küçük yaşam alanlarımızı tasarlarken, yaşam alanınızın ne kadar büyük veya küçük olduğu önemli değildir. Önemli olan rahat bir şekilde yaşayabilmeniz ve iç tasarımcılarınızı içinizde ifade edebilmenizdir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir