100+ En İyi Kırmızı Salon İç Tasarım Fikirleri

Kim kırmızı bir sıçramaya ihtiyaç duymaz? Kırmızı oturma odaları ve tasarım fikirleri mi arıyorsunuz? 100’den fazla resim ile en iyi kırmızı salon koleksiyonumuza göz atın!

SİYAH BEYAZ VE KIRMIZI SALONKIRMIZI SALON FİKİRLERİ GALERİSİOTURMA ODASI FİKİRLERİ KIRMIZI ELEMANLARI İLEKIRMIZI VE SİYAH OTURMA ODASI DEKORKIRMIZI OTURMA ODASI FOTOĞRAFLARI

Sıcak bir his için kırmızı oturma odaları

Oturma odanıza yeni bir yaşam vermek istiyorsanız, oturma odanızı birkaç cesur kırmızı açıklama parçasıyla süslemeyi düşünebilirsiniz. İşte kırmızı, oturma odalarınızın renk düzenine dahil etmenin birkaç yaratıcı yolu.

Kırmızı duvarlar ile oturma odası

Kırmızı çok cesur bir renk olduğundan, kullanımını bir özellik kırmızı duvarla sınırlamayı düşünebilirsiniz. Bu duvar, oturma odanızın merkezi odak noktası olacaktır. Kalan duvarları beyaz gibi düz nötr bir renkte bırakmak, oturma odanızın olduğundan daha büyük olduğu yanılsamasını verecektir. Duvarlarınızı şimdi oldukları renkte tutmayı tercih ediyorsanız, alternatif olarak tam uzunlukta kırmızı perdeler kullanmayı düşünün. Tıpkı kimseyi tatsız bırakacak kırmızı duvarlı bir oturma odası oluşturabilirsiniz. Dene!

Evinizi canlandırmak istiyorsanız, oturma odaları için kırmızı bir duvar dekoru kesinlikle iyi bir fikirdir. O rengin farklı tonlarını kullanabilir ve onunla oynayabilirsiniz! Ya da çizgiler veya noktalar gibi iki renkli bir stil kullanmayı deneyebilirsiniz. Hangi durumda ve tercihlerinizde kırmızı duvar dekoru gitmek iyidir!

Kırmızı koltuk oturma odası

Nötr renkli bir oturma odasına sahip olmak bazen gerçekten sıkıcı olabilir. Tazelemenin iyi bir yolu, kırmızı bir kanepe eklemek olacaktır. Sadece bunu hayal et! Kırmızı koltuk ve nötr renkler ile bir oturma odası. Mükemmel bir kombinasyon olmaz mı? Tabii ki olurdu. Yani, böyle bir şey denemekten çekinmeyin. Özellikle de bu tür dekorasyon fikirlerine giriyorsanız. Harika ve hepimiz beğendik!

Kırmızı koltuklu bir oturma odası size göründüğü kadar şık! Ev dekorunuza hayat getirir ve uygun bir özenle diğer mobilyalarla kolayca birleştirilebilir. Renk kombinasyonuna mükemmel uyan halılar, perdeler veya diğer küçük detaylar! Oturma odasındaki kırmızı kanepeler harika, şık, bir ruha sahip ve size eşsiz bir şey sunuyor. Ve misafirlerinize de! Her ziyaretçinin kırmızı koltuk oturma odanızı ayrıldıktan sonra uzun süre hatırlayacağına bahse gireriz.

Ancak, bir veya daha fazla duvarınız kırmızı ise, kırmızı bir kanepe satın almaktan kaçının. Oturma odanızda kırmızı kullanarak bunalmış hissetmek istemezsiniz. Nötr renkli bir kanepeye kırmızı bir ipucu eklemek istiyorsanız, arkasına rahat bir kırmızı atma düşünün. Veya alternatif olarak, kanepenize birkaç kırmızı minder (herhangi bir boyutta veya şekilde) yerleştirin. Başka bir seçenek, oturma odanıza tek bir kırmızı şezlong, osmanlı veya fasulye torbası yerleştirmektir.

Gördüğünüz gibi, oturma odası için kırmızı bir kanepe her zaman en iyi fikir değildir. Ama farkı yaratan ve yeri aydınlatan başka kırmızı ayrıntılara sahip olabilirsiniz.

Kırmızı süslemeleri

Bir duvar kırmızısı boyamak veya kırmızı mobilya satın almak istemiyorsanız, uzun vadeli bir taahhütte bulunmadan veya çok para yatırmadan oturma odanıza bir miktar kırmızı sıçrama ekleyebilirsiniz. İşte oturma odanıza renk katmanın dört basit yolu.

1. Kırmızı tabanlı çiçek görüntüler

İstediğiniz çiçekleri kırmızı bir vazoya yerleştirin ya da gül veya lale gibi çeşitli kırmızı çiçekleri beyaz veya cam vazoya yerleştirin. Alternatif olarak, daha sonra sehpanız için bir orta parça olarak kullanılabilecek estetik açıdan hoş bir kaseyi veya açık plan oturma ve yemek odanız varsa yemek masanızı doldurmayı düşünün.

2. kırmızı lamba veya ışık tonları

Abajurunuzu kırmızı bir abajurla değiştirmek, oturma odanıza renk katmanın aptal ve uygun maliyetli bir yoludur. Sanatsal olmaktan gurur duyuyorsanız, lamba renginizi kırmızı malzeme ve seçtiğiniz süslemelerle ev yapımı bir lamba gölgesiyle değiştirmek bile ilginizi çekebilir.

3. Kırmızı resim çerçeveleri

En sevdiğiniz fotoğraflara ve resimlere dikkat çekmenin harika bir yolu, onları kırmızı resim çerçevelerine asmaktır.

4. Kırmızı halı veya atmak

Güzel bir cilalı ahşap zemine sahip olacak kadar şanslıysanız, dikkat çekecek bir alana basit bir kırmızı halı yerleştirerek sergilemeyi düşünün. Oturma odanızın modern bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, o zaman tüylü bir kırmızı halı seçmeyi düşünün. Ancak, odanızın egzotik bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, kırmızı tabanlı bir Türk halısını tercih edin.

Kırmızı duvarlı oturma odaları ile tamamlayıcı renkler

Beyaz ve kırmızı renk şemaları muhtemelen en yaygın olmasına rağmen, estetik açıdan hoş olan başka renk kombinasyonları da vardır. Örnek olarak, koyu gri kırmızı kullanımını tamamlar. Ve siyah kullanmak için harika bir alternatif. Kırmızı ile eşleştirildiğinde, odaların karanlık ve davetkar görünmesini sağlar.

Alternatif olarak, kırmızı parçaları koyu kahverengi parçalarla eşleştirmeyi düşünün. Örneğin, kırmızı mobilyalar veya duvarlar koyu kahverengi mobilyalar veya doğal ahşap zeminlere sahip bir odada harika görünüyor.

Peki ne bekliyorsun? Kırmızı, oturma odanızı canlandırmak için mükemmel bir renk seçimidir. Unutmayın, oturma odanıza yeni bir görünüm kazandırmak için köklü değişiklikler yapmanız gerekmez. Kırmızı vazo, atma ve halı gibi birkaç kırmızı parça bile oturma odanıza yeni bir yaşam süresi verebilir.

Bir cevap yazın