⭐ Mikrodalga fırınınızı nasıl temizlersiniz ⭐

Temizle mikrodalga ya da mikrodalga fırın bir Basit görev sık sık unutulsa da. Ve mutfağımızdaki bu küçük ama gerekli yardımcının doğru temizliğine çoğu zaman yeterli önem verilmemesidir.

Mikrodalganızı temiz tutmak tatların ve kokuların karışmasını önleyecek gıdalardan birbirine ve çok daha önemlisi, gıda kaynaklı enfeksiyonlara neden olan bakterileri uzak tutacaktır. Bu arada, bir mikrodalga satın almayı düşünüyorsanız, burada size Bosch müşterileri tarafından en çok tavsiye edilen.

Temiz bir mikrodalgaya sahip olmak, iyi çalışması ve daha uzun süre iyi görünmesi için de gereklidir. Ve sana yardım edecek kötü kokulardan kaçının mutfağınızda. Mikrodalganın her parçası, yapıldığı malzemeye bağlı olarak farklı bakım gerektirir. Her durumda, bir mikrodalgayı temizlemek son derece basittir, bu yüzden… yeni gibi görünmesi için nasıl yapılacağını açıklayacağız!

Mikrodalga fırınınızı temizlemek için uygun sıcaklık ve ürünler

Mikrodalgayı temizlerken aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey şudur: kullandıktan hemen sonra yapmamalısın. Soğukken temizlemelisiniz, çünkü yüksek sıcaklık bazı ürünlerle kimyasal reaksiyonlara bile neden olabilir.

Agresif ürünler kullanmamalısınız, aşındırıcı veya fırın spreyi, çünkü mikrodalgalar genellikle onları desteklemeyen malzemelerden yapılmıştır ve onlara zarar verebilirsiniz. Metal veya cam kazıyıcılar, süngerler veya sert ovma pedlerinin kullanılması da tavsiye edilmez.

VE su kullanırsan fişini çekmeyi unutma Olası kazaları önlemek için cihazı elektrik akımından koruyun.

Mikrodalgayı iyi temizlemek için 5 ipucu

Mikrodalganızı hangi sıcaklıkta temizlemeniz gerektiğini ve hangi ürünleri ve gereçleri kullanmamanız gerektiğini netleştirdikten sonra, size açıklayacağız. mikrodalganın içi ve dışı nasıl temizlenir, böylece sanki yeniymiş gibi.

  1. Cihazın içini temizleyin nemli yumuşak bir bez veya sünger ve biraz bulaşık sabunu veya zararsız yağ giderici. Daha sonra her şeyi temiz bir bezle kurulayın ve kapıyı bırakın. mikrodalga tüm nemi almak için yarım saat açın. Cihazınızda çatlaklar varsa bunları bir nemli bez ancak nemin içeri girmemesine dikkat edin, aksi takdirde cihaz zarar görebilir.

Mikrodalgayı temizlemek için eski bir ev yapımı numara da kullanabilirsiniz: Bir limonu kesin, bir kaseye koyun, mikrodalgayı tam güçte 10 dakika çalıştırın, mikrodalga kapalıyken sıcak buharın gitmesi için 5 dakika bekleyin ve ardından kuru bir bez veya ovma süngeri ile nemi alın.

  1. Döner tablayı ve halkayı temizleyin eğer varsa, bir destek görevi görür. Sabun ve su ile yıkayabilir, durulayıp kurumasını sağlayabilirsiniz veya rahatlıkla makineye koyabilirsiniz. bulaşık makinesi.
  2. Hatırla ızgarayı temizle mikrodalgadan. Çoğu mikrodalgada genellikle yiyecekleri ızgara yapmak için kullanılan metal alettir. Bulaşık makinesine koyabilir veya ürünlerimizden birini kullanabilirsiniz. paslanmaz çelik için özel temizleyiciler.
  3. Atıfta kapı, bardakları suya batırılmış yumuşak bir bezle temizleyebilirsiniz. cam temizleyici.
  4. Ve mikrodalganızı dışarıdan temizleyin, eğer paslanmaz çelik ise, bizim temizleyiciler veya bir bezi ılık su ve yumuşak sabunla nemlendirin. Tabii ki kuruturken her zaman cila yönünde ovalayın, böylece parlak ve mükemmel bir yüzey elde edin.

Paslanmaz çelik yüzeylerin nasıl temizleneceği hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, bu videoyu izlemenizi öneririz:

Ve bu kadar! Kolay değil mi? Ve sen, mikrodalgayı nasıl temizliyorsun? Bu gönderiye yorum yazarak veya sosyal ağlarınızda bizi etiketleyerek bize bildirin. Deneyimlerinizi okumaktan mutluluk duyarız!

Yazar hakkında

'src =