▶ Çamaşır makinesinin kauçuğu nasıl temizlenir ◀

çamaşır makinesi En sevdiğiniz gömlekleri yıkamaktan, okuldan döndüklerinde çocuklarınızın giysilerindeki lekeleri çıkarmaktan, havlularınızın her zaman yumuşak kalması için bakımını yapmaktan sorumludur… ama çamaşır makinesiyle kim ilgilenir? Bir şey taşımak kolay bakım iyi çalışmasını sağlamak çok önemlidir.

Çok önemli bir adım, kauçuk kapı çamaşır makinesinin. Çamaşırları yıkadıktan sonra kauçuğun kıvrımlarının biriktiğini unutmayın. su ve sabun ve yumuşatıcı kalıntısı, sonunda kir ve kötü kokuya dönüşür.

Çamaşır makinesi kauçuğunun içini temizlemeyi öğrenin

İşe dönme zamanı! Burada açıklıyoruz lastik adım adım nasıl temizlenir:

  1. Unutma eldivenler. Çamaşır suyu gibi (kauçuğa zarar verebilecek) aşındırıcı ürünler kullanmayacak olsanız da, cildiniz kesinlikle size teşekkür edecektir, özellikle de ovmak zorunda kalırsanız.
  2. Çamaşır makinesini kapatın ve içinde giysi olup olmadığını kontrol edin.
  3. Tamburdan çekmemeye dikkat ederek kauçuğun kenarlarını çekin. Yap gergin olana kadar.
  4. Nemlendir kumaş ve deterjan ekleyin. Kauçuktan yukarıdan aşağıya doğru geçirin.
  5. Uygula çamaşır makineleri için temizlik ürünükauçuğa uygun olup, etkili ve hijyenik bir temizlik sağlar.
  6. Fazla suyu giderin ve açık kapı ürün kuruyana kadar.

temizlik-lastik-yıkayıcı-bosch

Yıkayıcı kauçuğunun kirlenmesini önleyin

Çamaşır makinesini koyduğunuzda hızlı ve kolay bir bakım sizi birçok sorundan kurtaracaktır. Her yıkamadan sonraBosch’tan, var olabilecek nemi ve birikintileri gidermek için çamaşır makinesinin kauçuğunu kuru bir bezle temizlemenizi öneririz. Ancak o zaman kaçınacaksın küf oluşumu ve kauçuk bozulur. Ayrıca, kapatmamak önemlidir. kapı Tamburun içinde nem kalmaması için yıkanan kıyafetleri çıkardıktan sonra en az yarım saat çamaşır makinesinden çıkarın.

Çamaşır makinesi bakımı için diğer ipuçları

Az önce gördüğümüz çamaşır makinesinin kauçuğunu temizleme püf noktalarına ek olarak, derin temizlik Zaman zaman çamaşır makinenize fayda sağlar ve daha uzun süre yeni görünmesini sağlar:

  • Kaçının kötü kokular yıkayıcı lastik ve tamburda. Eğer varsa Bosch çamaşır makinesiprogramı seçin davul temizleme kıyafet kullanmadan normal makine temizleyici. Çamaşır makinenizde bu program yoksa, yaklaşık 90ºC sıcaklıkta başka bir program kullanın. Çamaşır makinesinin tamburunda ve kazanında kalan kir veya deterjan kalıntılarını temizleyebileceksiniz.

  • Huye de la kal ve özellikle sert su bulunan bir bölgede yaşıyorsanız, her 6 ayda bir kir kireç çözücü. Bunu yapmak için tamburu boşaltın, kireç çözücü ürün çekmecenin II bölmesine gidin ve 60ºC’de bir program seçin. Ardından kireç çözücü kullanmadan başka bir yıkama yapın ve kalıntıları çıkarın.
  • Çamaşır makinesinin ömrünü uzatmak istiyorsanız, bu önemlidir filtreyi temizle yılda iki kez. Ön yüzün alt kısmındaki kapağı kaldırın, filtreyi çıkarın ve bir fırça ve sıcak su ile temizleyin.

Çamaşır makineniz artık en iyi ellerde. Yıllarca tadını çıkarın!

Yazar hakkında

'src =