▶ Bulaşık Makinesinin Doğru Yerleştirilmesi

Ya bardaklar alt üst olursa, ya derin tabaklar sığmazsa, ya salataların kaynağı uymazsa … Biliyoruz ki bazen bulaşık makinesi oldukça zor olabilir.

Bosch olarak artık istiyoruz bulaşık makinesini doldur oyun ol … ama bulmaca değil. İyi bir bulaşık yıkama elde etmek için her parçayı yerine koymak çok önemlidir. Kaldırmayı unutmayın kalanlar koymadan önce bulaşıkları yıkayın. Bulaşıkları daha önce musluğun altında yıkamanıza gerek yoktur, sadece büyük parçaları çıkarmanız gerekir.

Bulaşık makinesi nasıl doldurulur

Şimdi, bulaşıkları bulaşık makinesine koymanız için size bazı püf noktaları anlatıyoruz:

 • Sahip olan parçaları girin daha fazla kir alt sepette. Orada suyun çıktığı basınç daha güçlüdür ve kir daha çabuk gider.
 • Parçalarını yerleştirin büyük boyutlar veya suyun tahliye edilebilmesi için eğimli bir şekilde çok hacimli.
 • Bulaşıklar, bulaşıklarını koruyacak şekilde yerleştirilmelidir. sabit pozisyon ve devrilemez.
 • Nasıl olduğunu biliyor musun çatal bıçak takımını koy bulaşık makinesinde mi? Bıçakları sap yukarı, çatalları sap aşağı ve kaşıkları her iki şekilde de sepete koymanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, her çeşit çatal bıçak takımını aynı bölmede gruplamak, bunları daha sonra çekmecede saklamanın en rahat yoludur. Eğer varsa Bosch bulaşık makinesi çatal bıçak takımını da üçüncü tepsi üstte bulunur. Bu şekilde çatal kaşık sepetinin büyük kaplar koymak için kaplayacağı alandan yararlanabilirsiniz.
 • Eğer istemiyorsan bardaklar, fincanlar ve tencereler kalıntılarla ve suyla dolu kalın, her zaman baş aşağı yerleştirin.
 • Bulaşıkları, bulaşıkların serbest hareketini engellemeyecek şekilde düzenleyin. püskürtme kolları.

Bulaşık makinesini koymak için en iyi zaman.

Eğer varsa saat başına ışık oranıFiyatın talebe göre belirlendiği cihazlarımızla günün daha sessiz saatlerinde kullanım avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu, aşağıdaki gibi ev aletlerinde mümkün değildir. fırın, ancak çalıştığı için bulaşık makinesini koyarken uygulayabilirsiniz. sen uyurken.

Sabah 2’den 6’ya Bulaşık makinesini koymanın en ucuz zamanı. Sadece programlamanız ve unutmanız gerekiyor! Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Okumaya devam et.

Bulaşık makinesini ne zaman koyduğunuza bakılmaksızın tüketimi azaltmanın bir başka yolu da ECO programı. Bu, tüm döngü boyunca hem su hem de enerji tüketimini optimize eder.

Bulaşık makinesi tuzu ve parlatıcı, temel detaylar

Bulaşıkların ve bardakların etkili bir şekilde temizlenmesi için bulaşıkların doğru yerleştirilmesi önemlidir, ancak başka temel bileşenler de vardır: tuz ve parlatıcı. Birincisi, sudaki kireçle mücadele etmek ve bulaşık makinesinin hem bulaşıklarına hem de iç borularına zarar vermesini önlemek için gereklidir. İkincisi parlaklık katar ve kurutma kalitesini artırır.

Bulaşık makinesine nasıl tuz koyacağınızı biliyor musunuz? Ve parlatıcı? Çok kolay! Her iki durumda da bir pilot Yeniden doldurulması gerektiğinde bulaşık makinesi açılacaktır. O zaman her bir tankı kaliteli ürünlerle doldurmanız yeterlidir. VE bulaşık makineniz de Home Connect ise, cep telefonunuza bir bildirim alacaksınız.

Bulaşık makinesi nasıl yerleştirilir

Bulaşık makinesini zahmetsizce alın

Bulaşık makinesini düzgün bir şekilde yerleştirmenin yanı sıra, çok daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde çıkarmak için bazı ipuçlarına dikkat edin:

 • Bulaşıkları soğumaya bırakın yıkama programı biter bitmez. Sıcak bulaşıklar darbelere ve darbelere karşı hassastır!
 • Çekil önce alt sepetteki bulaşıklar ve sonra üstteki olanı, böylece su kalıntılarının diğer sepete düşmesini önleyeceksiniz.

Bosch bulaşık makinelerinin olanakları

 1. Bizimle Zeolitli bulaşık makinesiBu mineral ortamın neminden yararlanarak onu sıcak havaya dönüştürdüğü için bulaşıklarınız tamamen kuru çıkacaktır. Bulaşık makinesinin enerji verimliliğini artırmanın yanı sıra.
 2. Öte yandan, size ihtiyacınız olan esnekliği sağlayan bulaşık makineleri tasarladık. Örneğin, daha önce bahsettiğimiz çatal bıçak tepsisine 3. VarioDrawerPlus tepsisiHer iki tarafı bağımsız olarak katlayan çıkıntılara ve ayrıca orta kısımda hareketli bileşenlere sahiptir. Yani her türlü yüke uyum sağlarKahve kaşıklarından daha büyük fincanlara veya mutfak eşyalarına.
 3. Yanında cesta üstün RackMatic 3 kademe ile üst sepetin yüksekliğini 5 santimetreye kadar, üç farklı kademede güvenli bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır. daha çok alan bulaşıkları yerleştirmek için.
 4. Son olarak, alt sepette alt çubuklar 6 + 2 dönüşümlü olarak katlanarak aralarında iki kat boşluk bırakılarak yerleştirilebilir. normalden daha derin yemekler ve hatta kaseler.

Artık bulaşık makinenizin kapasitesinden nasıl daha fazlasını elde ettiğinizi göreceksiniz.

Yazar hakkında

'src =